Корисно знати

Корисне

Ранок. Стук в двері. Відкривайте. Обшук

Ранок. Стук в двері. Відкривайте. Обшук

Раптовою і не передбачуваною слідчою дією є обшук. Як правило, із обшуком правоохоронні органи приходять дуже рано. 

Одночасно завітати можуть як до вас додому, так і на робоче місце, і навіть – до родичів.

За роки своєї практики я дуже багато разів спостерігала різну і неоднозначну реакцію людей не обшук.

Пам’ятаємо, що обшук розрахований на паніку, тому, основне – зібратись.

З обшуком приходять не тільки до осіб, які порушили закон. Під час вказаної процесуальної дії у слідчого є дані, що у певному місці є докази, які мають значення для справи.

Якщо до вас завітали з обшуком, про що необхідно пам’ятати.

По-перше, відразу телефонуєте адвокату і повідомляєте про небажаних гостей. Навіть о 5-й годині ранку!

По-друге, адвокат їде, Ви читаєте ухвалу слідчого судді на проведення обшуку. Звертаємо увагу на адресу. Дуже часто трапляються помилки в номері будинку, назві вулиці(проспект замість бульвару тощо). В ухвалі має бути зазначено посаду та прізвище особи, якій надано дозвіл на проведення обшуку(або групи осіб). Як правило, до приміщення завітало багато правоохоронців, і розгублена людина всім дозволяє зайти. СТОП І УВАГА! Якщо із числа осіб, які прийшли на обшук є оперативні співробітники, вказані особи мають надати доручення від слідчого на участь у вказаній слідчій дії (письмовий документ). Якщо бере участь декілька слідчих – постанова про групу слідчих.

По-третє, жодних зайвих рухів не вчиняти. Не потрібно нічого викидувати із вікна. На жаль, був випадок у практиці, коли особа, маючи дозвіл на зброю, викинула вказану зброю із вікна. Правоохоронці ретельно готуються до слідчої дії, і під вікном вже чергує співробітник та радо ловить зброю, фіксуючи все в протоколі.

По-четверте, пам’ятаємо про понятих. Як правило, слідчий заходить із понятими, ніби то випадкові перехожі. Ви маєте право заявити про залучення до обшуку понятих із числа сусідів. Тому, із сусідами краще товаришувати.

По-п’яте, в ухвалі слідчого судді про обшук має бути вказано, які предмети можна вилучати. Якщо слідчий вилучає особисті речі, обов’язково необхідно зауважити в протоколі.

Пам’ятайте, обшук це не допит, особа не повинна надавати жодних пояснень. Допит це окрема слідча дія. Всі порушення необхідно фіксувати в протоколі обшуку, а також обов’язково отримати від слідчого опис вилученого майна. Передбачити обшук не можливо, однак, бути готовим – безумовно так.

Запишіться на консультацію заповнивши просту форму

Image

За 8 років виграно 200 справ, 30 осіб звільнено з-під варти та виправдано, 150 задоволених клієнтів, жодного обвинувального вироку.

03127, місто Київ,
Голосіївський проспект, 128
офіс 63
  Hosting Ukraine